Yayın İlkelerimiz

Telif vesaire gibi durumlardan bahsetmeyeceğim. Zaten küçük çaplı bir yer ama onun dışında bu telif işlerini bizden önce yapanlar da olmuş: Copyfarleft (Türkçesi de şu sayfanın 47 ila 52. sayfaları arasından okunabilir.)

Genelde içeriklerin nasıl olacağından bahsedeceğim biraz. Öncelikle sayfamız dinamik bir sayfa. Yani bir gün okuduğunuz yazı ertesi gün uzamış veya kısalmış olabilir. Korkmayın, otosansür dışında sansüre izin verilmeyecek burada.

E zaten kendin yazıyorsun, niye belirtme gereği duydun? Hayır, sadece kendim değil. Aynı zamanda çevremde olsun, dışarıdan olsun çeşitli konularda yazmak isteyen arkadaşların yazılarına açığım. İmla ve bilgi düzenleme dışında (ki onda da kendisine gösterilmek şartıyla) yazıları ellemem merak etmeyin. Yazılar kendi seçtikleri bir isimle veyahut benim vereceğim numarayla yazılarını yayınlayabilir. Tabi kendi isimlerini sergilemek isterlerse orası başka.

Onun dışında her türlü içerik olabilir sayfada, inandığım ya da inanmadığım görüşler de tabii. Marka adı yazıda geçer ama bunun reklam amaçlı olmasına izin vermem. Ayrıca reklam da almıyorum sayfaya hiçbir şekilde, zira reklamı veren sayfanın gücünü de elinde tutar. Reklam almasam da sayfa içerisinde gelir elde etmek amacıyla betik mevcut. Ama bu betik herhangi bir takipçi içermiyor, siz sayfada gezdikçe benim hesabıma gelir geliyor o kadar. Ama yine de G**gle reklamı almak zorunda kaldım, "piyasa" koşulları gereği. M*zilla Vakfı geçiminin yüzde 95'ini oradan sağlıyor, benim neyim eksik (bas gitarım var ama)? Yine de bunu dilerseniz reklam engelleyicilerle de engelleyebilirsiniz.

Bir de yazılarda verilen bilgilerin, ekmeksiz, babasız ve en önemlisi de kaynaksız kalmamasına çabalıyorum. Ama bazen kaynaklar yetersiz kalabiliyor, öyle durumlarda sözlü kaynaklara da lafımız olmayacak.

Şimdilik son olarak da sayfada yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları irtibat adresinden veya şahsen tanıyorsanız yüz yüz veyahut mesaj yoluyla bana iletibilirsiniz. Gene de takipte olun, bu yazıda ansızın genişleyebilir. O zamana kadar kendinize hoş bakın.

Ana sayfaya dön

İrtibat adresi: luzumsuz@riseup.net

2018 Copyfarleft. Her ne kadar Neocities'e bağlı kalsam da telif lisansı olarak bunu kullanmayı tercih ediyorum.