Giriş yazısı niyetine (6 Eylül 2018)

Öncelikle herkese merhaba. Kim olduğumdan pek söz etmeyeceğim ama zaten bu siteye giren kim olduğumu bir şekilde öğrenmiş demektir. Zira herkesle paylaşmadığım bir site burası.

Neden böyle bir site açma gereği duydum? Uzun süredir hikaye yazmıyordum, yakın çevremden hikaye yazmama dair bana baskı geliyordu ama bana bir türlü ilham gelmiyordu, bu işlerle uğraşanlar bilir ki hikaye yazmak öyle hemen olacak iş değil. Ben de biraz ilham gelsin, biraz da belirli konulardaki deneyimlerimi, görüşlerimi aktarmak amacıyla böyle bir site açmaya karar verdim. Param olmadığı için Neocities'teyim şimdilik. Yani sitemin politikalarını ben belirleyemiyorum maalesef, ama gene de kötünün iyisi diyebilirim. Gene de sıkıntı yaşanırsa kimse kusura bakmasın olur mu?

Sitede ilk olarak bir gezi yazısıyla başlamayı düşünüyorum, sonrasında da bir müzik eleştirisiyle devam etmeyi(şeklinde düşünüyordum da bir aksilik yüzünden gerçekleşmedi). Genel olarak müzik, gezi, edebiyat gibi konularda yazmayı düşünsem de ara sıra güncel olaylara bir şekilde değinmeyi düşünüyorum. Bilgi temalı konularda yanlışım varsa muhakkak ki e-posta veya mesaj atabilirsiniz: luzumsuz@riseup.net . Fikir konularında darılmaca yok ama.

Şu sıralar konu birikintisinden dolayı çok sık yazı atabilirim ama genel olarak iki haftada bir yazı atmayı düşünüyorum. Suya sabuna pek karışmayacağımı ümit ediyorum.

İsim Sait Fâik’in (Abasıyanık, 1907-1954) malum hikayesinden geliyor. İçinde bulunduğumuz alavere, dalavere, kazanç çağından ötürü umuyorum ki Abasıyanık ailesi benden isim hakkı parası falan istemez. Son olarak, memnun kalmanız dileğiyle…

Ana sayfaya dön

İrtibat adresi: luzumsuz@riseup.net

2018 Copyfarleft. Her ne kadar Neocities'e bağlı kalsam da telif lisansı olarak bunu kullanmayı tercih ediyorum.